Scrapidea-timkova
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

+8
Tadeasek
dagi
Renatap
pedimi
adkava
thunderdragon
martina
Admin
12 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Admin Ut marec 10, 2009 2:22 pm

Hi!
Here you can introduce you !
My name is Mira,and I am 41! I am from Slovakia and live in small town Bytča!My family includes: Me,my dear husband his 19 year son and our sweetie Timotej-4!I am addicted to scrapbook 2 years and designing from september 2008!

Ahoj!
Tu môžete napísať pár slov o sebe!
Ja sa volám Mira a mám 41 rokov.Pochádzam zo Slovenska a žijem v malom meste Bytča.Moja rodina má 4 členov-ja,môj drahý manžel,jeho syn-19 a náš miláčik Timko-4!Scrapbookingu sa venujem 2 roky a dizajnérstvu aktívne od septembra 2008.
Admin
Admin
Admin

Počet príspevkov : 292
Age : 56
Registration date : 17.02.2009

https://scrapidea-timkova.forumczech.com

Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný Ut marec 10, 2009 10:00 pm

Ahoj, ja sa volám Jana a mám cca 36 rokov... Smile Som stredoškolská učiteľka matematiky... obľúbená.... Very Happy Mám dve úžasné deti, Dominika má 8 rokov a Maroško bude mať v máji 3 roky. Našu rodinu dopĺňa môj fantastický manžel Maroš. Scrapovaniu sa venujem od júna 2008 a ďakujem za to svojej najlepšej kamarátke Maline, ktorú možno poznáte. Rada pracujem na PC, učím teenedžerov a venujem sa rodine... bounce

Hi, I my name is Jana and I have about 36 year ... Smile I am a secondary mathematics teacher ... Favorite Very Happy I have two wonderful children, Dominika has a 8 year Maroško and will have a 3 year in May. Our family added to my fantastic man Maroš. Scrapowork deals since June 2008 and thank you for your best friend Malina, which can be seen. I like working on the PC, teenegers teach and work in the family ... : bounce: I sorry my bad anglish... translator... is my friend... Embarassed Very Happy

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný Ut marec 10, 2009 10:19 pm

Ahoj holky,
Jmenuji se Kristina( 1975 ), scrapuji tak jeden rok, totálně jsem tomu propadla, jinak profesionálně fotím.
doma mám tři špunty(Honzík 04, Julie+Ema 06) kteří mi zabírají zbývající čas.
miluji hořkou čokoládu a nesnáším úřady a papírování!!!
nenuťte mě to překládat do AJ to by mě zničilo!! Very Happy , je to má slabá stránka.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Goldi Ut marec 10, 2009 10:38 pm

Hallo girls! Very Happy
My name is Chris...living in Germany...I am 50 jears old...have no children....but many animals all around me...dogs..cats..birds.
I`m scrapping since last summer..before I make signtags...blends and animations.
I`m living and working together with my husband on a inland ship for transportation...just in time I am in Netherland(Amsterdam).
Hope we have a nice time together! Wink

Goldi
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný Ut marec 10, 2009 11:05 pm

Ahoj holky,
jmenuji se Mirka a jsem z Brna.Mám 36 roků,jsem vdaná a mám dvě děti.Lukáš má dva roky a 2 měsíce a Bára bude mít v dubnu 5 roků .
Scrapuji od března 2008 a zatím mně to pořád baví Laughing


Hi ladies,
My name is Mirka .I live in the Czech Republic,Brno.I´m 36 years old.I have a husband and two children.The boy Lukas has 2 years and two months and doughter Bara will have 5 years in April.Scrapowork deals since March 2008. And yet I still enjoy.

sorry for my bad English Embarassed Embarassed Embarassed

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný Ut marec 10, 2009 11:24 pm

Tak jsem to asi odeslala někam úplně do pryč, tak ještě jednou:

Hello all!

My name is Hanka, I am 29 years old, I have one son, his name is Honzílk and he is 2 years old, I do digiscrapbooking for about one year and it takes my whole free time (sweet moments, when my son is sleeping) and I don't have time for any orher hobby.

Jmenuju se Hanka, je mi 29 let, mám syna Honzíka, kterému jsou dva rokyscrapu se věnuju zhruba rok a zabírá mi to veškerý volný čas ( vzácné chvilky, když Honzík spí), a tak už mi nezbývá čas na jiné koníčky. Wink

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný Ut marec 10, 2009 11:37 pm

Ahoj všem.Jmenuju se Katka je mi 38let,doma mám Adélu 7let a pubouška Michala za pár dní 16ti letýho.Pracovala jsem jako zástupce na jedné čerpací stanici a jen co se dám do kupy se zdravím o práci příjdu,tak vlastně nevím čím budu dál Very Happy .Mám doma ještě úžasnýho chlapa o kterýho se fakt můžu opřít.Se scrapem jsem se seznámila zhruba před rokem a totálně jsem tomu propadla,šly stranou i moje oblíbené knížky!Mezi moje koníčky patří i fotografování,ale to je v zárodku,pořád se učím.S tou angličtinou se přikláním ke Kacir,snad to příště napravím.Tak se tady všechny mějme supééér!!! cheers cheers cheers

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  martina Ut marec 10, 2009 11:52 pm

Ahoj, já jsem Martina, je mi zatím 32 let, mám dvě děti, skoro 11 letého Dominika a 3 letou Adélku.
Scrapu se věnuji už 3 rokem, moc mě to baví, je to můj relax a miluju knížky. Very Happy
AJ je taky moje slabá stránka...


Hi, I'm Martina, I'm still 32 years old, I have two children, almost 11-year-old Dominic and 3 years Adélka.
Scrap is giving you 3 years, much to amuse me, it's my relaxation and I love books. : D
AJ is also my weakness ... pardon the use of translator Embarassed Wink
martina
martina

Počet príspevkov : 69
Age : 48
Location : czech republik
Registration date : 17.02.2009

Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný St marec 11, 2009 12:04 am

Ahojte!

takze, kto ma nepozna, volam sa Jana, byvam v dedinke pri Zlatych Moravciach, popripade pri Nitre :-) Tento rok oslavim 30, mam skveleho manzela a 2 deti - Martinku - bude mat 5 a Matus mal 2. Scrapu sa venujem nieco vyse roka.

My name is Jana, live in Slovakia, have 2 children Martina 5y. a Matus 2y.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný St marec 11, 2009 12:58 am

Ahojky, já se jmenuji Jana (1975). Bydlím v Rožnově pod Radhoštěm, skoro na hranicích se Slovenskem, ale narodila jsem se v Brně a stále mě tam něco táhne.... Mám tři malé kluky, no malé Staník 8, Ondra 6, Vašík 2. Jsou to pokladi, jen je vykopat Very Happy .
Mám moc ráda a baví mě ruční a výtvarné práce - kromě šití. Program na úpravu fotek jsem hledala od té doby, co se mi narodil Staník, až mi kamarádka konečně dala odkaz na B-C, a to je dva roky nazpět. Totálně mě scrap dostal a vážně mě to moooc baví! I love you
Cizí řečí vládnu tak max. rusky ze školy Embarassed

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  thunderdragon St marec 11, 2009 8:44 am

Hi!
My name is Tanja. I live in Regensburg /Germany together with my DH Gazmend and my two kids Maximilian (10) and Dafina (3).
I am addicted to scrapbooking for about 3 years now.
I am so glad to be guest on this team and can't wait to get you known.

thunderdragon

Počet príspevkov : 69
Age : 48
Location : Regensburg / Germany
Registration date : 11.03.2009

http://thundersscrapblog.blogspot.com/

Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  adkava St marec 11, 2009 8:45 am

Ahojte, ja sa volam Andrea, mam 26 rokov (tusim som tu najmladsia chi chi), som zo Slovenska a byvam v tom istom meste ako nasa sefka Mirka Wink Som stastne vydata a mam jednu dcerku Ninku (2,5 r.). Scrapovaniu som prepadla v novembri 2007 a odvtedy je to pre mna mania king Popri materskej dovolenke natacam a spracovavam video a vela sa ucim o foteni, raz by som chcela byt dobra fotografka Cool
Vsetky vas tu v nasom novom fore vitam a tesim sa na nase super dielka sunny
adkava
adkava

Počet príspevkov : 77
Age : 41
Location : Bytca-Slovakia
Registration date : 11.03.2009

http://adkava.blogspot.com/

Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný St marec 11, 2009 9:02 am

Ahoj, já jsem Lenka, i snad se můžu představit, i když jsem tu jen jako host na březen:-) Je mi 21 let, mám dcerku Kristýnu (2) A scrapu jsem propadla někdy během loňskýho roku:-) Jsem ráda, že mezi vás můžu patřit - i když jen na chvilku:-)

Hi, i´m Lenka aka Miney and i´m from Czech Republic and i have 21 year´s, and I have two years' daughter Kristynka ...

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný St marec 11, 2009 2:12 pm

Hello Girls...

My name is Agata, I have 31 years, I live in Poland.
I have splendid husband and 3,5 years old son - Kamil...
In free time i loved scrapbooking LO. I loved to making photography - I photograph all around...

I'm soo happy that I am here... Very Happy

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný Ut marec 24, 2009 7:08 am

Hello.
My name is Anna.
I'm married.
I mum of two remarkable children.
Which I madly love.
My hobby is digital scrapbook.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný Ut marec 31, 2009 11:08 pm

ahoj, jmenuji se Olga, ale na diskuzích používám nick Duhovka

Je mi 29 let, bydlíme s manželem ve vesnici blízko Zlína, máme 2 letého syna.
Pracuji jako učitelka u mentálně postižených dětí a i teď při MD se školou spolupracuji na přípravě projektů.
Scrapování jsem objevila na konci roku 2007, je to můj velký koníček a jsem ráda, že zde můžu být tento měsíc host.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný St apríl 01, 2009 11:25 pm

Hi I'm Kasia
I'm 24 years old. I live with my hustband and my 2 years old daughter in Warsaw (Poland)
I study psychlogy, that's my passion next to the scrapbooking.
I hope you'll like my work Smile

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný St apríl 01, 2009 11:33 pm

Hi girls,
My name is Justyna. I'm 23 now and actually I'm student. I love figureskating, artistic gymnastic and of course digital scrapbooking Wink
Thanks for opportunity to being here
cheers

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný Št apríl 02, 2009 11:32 am

Hello girls... Very Happy

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný Ut apríl 07, 2009 12:55 pm

Ahoj holky,
děkuji moc za přivítání ve vašem forum. A teď něco o sobě. Mám 2 roky starou holčičku Vanesu. Jsem na mateřské dovolené, kterou si opravdu moc užívám. Scrap jsem začla dělat cca před rokem a dost mě to baví. Snažím se každou volnou minutu strávit u PC.
Jsem ráda, že jsem mezi Vámi.

Hi guys,
Thank you so much for the welcome in your forum. And now something about yourself. I have a 2 year old girl Vanesa. I am on maternity leave, you really, really enjoy. Scrap inclusion I do about a year ago and I quite enjoy. I try to spend every spare minute in the PC.
I am glad that I am among you.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Hello

Odoslať  Anonymný St apríl 08, 2009 12:20 pm

Hi everyone. I am Mish, I am married, have 6 children and live in Australia.

I am very happy to be here on Mira's team. cheers cheers cheers

I do not know any Czech so have been trying to translate the forum with a translator. lol! I now know how some of you feel in the English speaking forums! I will try to translate what I am saying, but don't know how well I can do it.

Thanks for having me here Mira, I'm very excited! Very Happy Very Happy Very Happy


Ahoj každý. JÁ am Mish , JÁ am ženatý , mít 6 dítě a aktivní do Austrálie. JÁ am dokonalý šťastný až k být zde dále Zázrak četa. JÁ činit ne vŘdŘt jakýkoliv Čech asi tolik mít been trying až k chápat člen určitý fórum s jeden překladatel. JÁ teď vŘdŘt jak? nějaký of tebe cítění do Angličané mluvení fórum! JÁ vůle namáhat až k chápat jaký JÁ am rčení , aby ne don't vŘdŘt jak? dobře Dovedu činit ono. Být zavázán do having mne zde Zázrak I'm dokonalý podráždit!

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný St apríl 08, 2009 11:59 pm

Ahoj,
jmenuji se Soňa, můj nick je Sonrisa. Je mi 32let, mám 3děti, které nadevšechno miluji. Mým velkým koníčkem jsou auta, výlety, focení a scrapbook. jsem moc ráda, že mě Mirka vzala jako hosta do týmu, za to moc děkuji.



Hello,
My name is Sona, my nick is sonrisa. I am 32 years, I have 3 children that I love too. My major hobby is cars, trips, photography and scrapbook. I am very glad that I took as a guest Mirka to the team, to thank you too.

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  farfalla Št apríl 30, 2009 6:32 am

Hello!
My name is Jana.
I am 35 years old and live with my family in Germany / Berlin.
My quite big love is my 9 year-old son:-)
I scrape since February, 2008 and it has become beside taking photos, a very big hobby.
I am glad very much about the nice, common time with you!
Many greetings Jana

farfalla
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  thunderdragon Št apríl 30, 2009 7:38 am

Hallo Jana! Schön dich hier zu sehen!

thunderdragon

Počet príspevkov : 69
Age : 48
Location : Regensburg / Germany
Registration date : 11.03.2009

http://thundersscrapblog.blogspot.com/

Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Anonymný Št apríl 30, 2009 8:22 am

Hi girls!!!

My name is Dorota. I came from Poland, live with my friend-man and daughter Laura (4 years old) in Ciechocinek. I work as secretary. I love scrapbooking since 2 years Smile

I'm happy meet You all here Smile

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/ Empty Re: Welcome and write a bit about you. /Vitajte a napíšte niečo o sebe/

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.